Pracownik ds. płac (m/f/d) poszukiwany

Peter Cramer GmbH + Co. KG jest wiodącą firmą w branży platform roboczych i oferuje wynajem, sprzedaż, szkolenia i serwis z jednego źródła. Rozwijamy się nieprzerwanie od 1962 roku i obecnie zatrudniamy ponad 115 osób. Działamy na terenie całych Niemiec i wynajmujemy m.in. B. Największy podnośnik nożycowy w Europie. W naszym centrum szkoleniowym regularnie szkolimy operatorów platform, wózków widłowych itp.

Aby wesprzeć nasz zespół, poszukujemy Ciebie jako:

Pracownik ds. płac (m/f/d) na pełen etat

Zakres obowiązków obejmuje:

  • Prowadzenie księgowości płacowej z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa podatkowego i socjalnego oraz regulaminów firmowych
  • Wdrożenie systemu certyfikacji i raportowania
  • Przekazanie pasków wynagrodzeń i wynagrodzeń, zaświadczeń o podatku od wynagrodzeń oraz dokumentów DEUEV
  • Ustalanie, rozliczanie i opłacanie kosztów podróży
  • Przygotowywanie umów o pracę
  • Rejestracja czasu oraz rejestracja i kontrola zwolnień lekarskich
  • Przetwarzanie wniosków urlopowych i rejestrowanie planowania urlopów
  • Administracja i prowadzenie akt osobowych i danych podstawowych personelu
  • Tworzenie regularnych ocen i raportów ad-hoc oraz certyfikacji
  • Współpraca i koordynacja z władzami i innymi kontaktami zewnętrznymi
  • Osoba kontaktowa dla pracowników w sprawach księgowych
  • Interfejs do naszej rachunkowości finansowej
  • Udział w optymalizacji/cyfryzacji procesów w tym obszarze

Jakie wymagania należy przynieść?

  • Pomyślnie ukończone komercyjne szkolenie zawodowe
  • Kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości płacowej
  • Dobra znajomość prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego
  • Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie
  • Pewne korzystanie z MS Office
  • Dobra znajomość Microsoft NAV będzie dodatkowym atutem
  • Samodzielny i odpowiedzialny sposób pracy oraz dokładność i rzetelność

Co możemy Ci zaoferować?

  • szkolenie zawodowe
  • przyjaźni i wysoce zmotywowani koledzy w rodzinnej firmie
  • Zniżka pracownicza
  • Owoce i napoje są dostarczane bezpłatnie na orzeźwienie
  • Bezpłatny udział we wszystkich naszych programach szkoleniowych
  • dodatkowa składka pracodawcy na zakładowy program emerytalny
  • ponadprzeciętna płatność
  • imprezy zespołowe

Jesteś zainteresowany?

Prosimy o przesłanie pisemnego wniosku wyłącznie w postaci plików PDF, w tym listu motywacyjnego, chronologicznego CV, zdjęć i certyfikatów pocztą elektroniczną na adres:
[email chroniony]

lub pocztą na adres:
Peter Cramer GmbH + Co. KG
Do wiadomości: Annekathrin Schumacher-Cramer
Steinbergweg 51-53
58099 Hagen

Więcej informacji telefonicznie:
Annekathrin Schumacher-Cramer 02304 / 933-640